Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba Zájezdy Kolumbie - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Kolumbie

název zájezdu: Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba


Země:
 
Kolumbie
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za přírodou, za památkami
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 15.10.2017
Konec zájezdu: 29.10.2017
Počet nocí: 13
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
75 900,- Kčcena za osobu okruh Kolumbií ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
19 000,- Kčpříplatek do jednolůžkového pokoje
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu
26 000,- Kčprodloužení o 5 nocí v hotelu Amsterdam Manor 4* bez stravy (Aruba) vč. přeletu

Cena zahrnuje:
 
zpáteční letenku Praha – Bogota a Santa Marta - Bogota - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
veškeré transfery z/na letiště
dopravu minibusem dle programu v Kolumbii
2 noci ubytování v hotelu Augusta 4* se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Salento Real 3* se snídaní
1 noc ubytování v hotelu Poblado Plaza 5* se snídaní
2 noci ubytování s obědem a večeří v hotelu Bahía Pinorroa Lodge
2 noci ubytování v hotelu Casa del Curato 3* se snídaní
3 noci ubytování v hotelu Bahía Taganga 3* se snídaní
vstupné do muzeí a památek dle programu
česky hovořící průvodce v Kolumbii
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje:
 
připojištění proti stornu 1 490 Kč/os
stravování neuvedené v programu, nápoje
spropitné průvodci - cca. 2 USD/os/den, nosiči kufrů 1 USD uklízečky cca. 1 USD/den

Poznámka:
 
Kolumbie zve k návštěvě nejkrásnějších zákoutí rajského Karibiku, mohutných And či tajemné Amazonie. Tato krásná země má rozsáhlé přírodní zdroje a také bohaté dědictví z koloniálních dob.


  

Další termíny


15.10.2017 - 29.10.2017 15 dní od 75 900,- Kč  
17.03.2018 - 30.03.2018 14 dní od 0,- Kč  

program zájezdu


1. den Vítejte v Kolumbii
 Kolumbie

Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Bogoty navečer, přivítání na letišti a transfer do hotelu v historickém centru města v malebné čtvrti ,,La Candelaria”. Ubytování v hotelu Augusta 4* a odpočinek. Večer jedinečná příležitost strávit noc v jednom z mnoha místních barů. Necháte se strhnout latinskými rytmy?

  
   

   

2. den Bogotá – Monserrat - Plaza Bolívar - Muzeum zlata
 Kolumbie

Snídaně formou bufetu. Prohlídka Bogoty, dopoledne si pěšky prohlédneme rušnou historickou čtvrť starého města Candelaria, hlavní náměstí Plaza de Bolívar, kostel San Francisco, Galerii umění Botero. Nejzajímavější je tu ale muzeum zlata, které vystavuje předměty z života indiánských kultur. Aby nedošlo k nedorozumění – nejde o žádné malé muzeum, kde je k vidění jen pár kopí a týpí. Vystavuje na 34 tisíc exponátů ze zlata a 20 tisíc předmětů z kamene, keramiky nebo polodrahokamů. Kolekce bogotského muzea zlata je považována za nejvýznamnější svého druhu na světě. Dále uvidíme prezidentský Palác Nariňo a náměstíčko Chorro de Quevedo. Celkový dojem z Bogoty si utvrdíme z vyhlídkového vrcholu Montserrat, kam odpoledne pojedeme na výlet lanovkou.
Rozchod a osobní volno k toulkám po městě mezi uličkami. Večeře v jedné z místních restaurací ve čtvrti La Candelaria anebo v hotelové kavárně NAS (není v ceně).

  
   

   

3. den Bogotá – Ibagué - Salento
 Kolumbie

Celodenní panoramatická cesta do jedné z nejkrásnějších oblastí Kolumbie – Eje Cafetero – oblast kávovníkových plantáží. Tato krajina vás zajisté nadchne svou malebností. Po cestě zastávka na oběd v historickém centru Ibagué, hlavního města okresu Tolima. Pokračování do
Salenta, malého městečka a vstupní brány do Národního parku Los Nevados skrz údolí Valle del Cócora. Ubytování v hotelu Salento Real 3* a zbytek večera osobní volno.

  
   

   

4. den Salento – Valle del Cócora – Hacienda El Ocaso - Salento
 Kolumbie

Ranní vyjížďka do malebného údolí Valle del Cócora, kde budeme obdivovat nejvyšší palmy na světě, které jsou zárověň kolumbijským národním stromem. Fakultativně projížďka na koni. Odpoledne návštěva kávové Haciendy El Ocaso spojená s ochutnávkami té nejlepší kávy. V údolí Cocora se seznámíme s kolumbijským národním stromem „palma cera“ a projdeme se malebnou krajinou. Celá kávová oblast zvaná „Eje Cafetero“ je přírodním bohatstvím UNESCO. Poobědě v restauraci, kde můžete ochutnat vynikající pstruhy, navštívíme koloniální městečko Salento s nabídkou mnoha rukodělných výrobků. Večer osobní volno.

  

5. den Salento – termály Santa Rosa del Cabal - Medellín
 Kolumbie

Po snídani odjezd ze Salenta a pokračování do Medellínu. Po cestě zastávka u termálů Santa Rosa de Cabal a koupel. Tyto termály se nacházejí uprostřed bujné přírody. Příjezd do Medellínu ve večerních hodinách. Ubytování v klidné historické části Poblado. Hotel Poblado Plaza 5*.
Medellín byl ještě před pětadvaceti lety hnízdem kolumbijské narkomafie, které velel proslulý Pablo Escobar. Kdysi nejnebezpečnější město světa je nyní pro celou jihoamerickou zemi vzorem. Má jednu z nejnižších kriminalit a veze se na vlně pokroku. Pomohly velké investice i bezchybná práce policie.

  

6. den Medellín - Guatapé - Medellín
 Kolumbie

Ranní vyjížďka k přehradě Guatapé, kde se tyčí do výšky 2135 metrů obrovský monolit, na jehož vrchol vede 740 schodů. Sám o sobě je vysoký 220 metrů. Projížďka ve člunu po přehradě, kde se mimo jiné praktikují další vodní aktivity. Návrat do Medellínu,
Odpoledne osobní volno určeno k nákupům a toulkám po městě, zbude-li čas, fakultativně výjezd lanovkou do parku Arvi. Ve 21:00 nástup do soukromého autobusu a noční přejezd do přístavu v Necoclí.
Ubytování: Noční přejezd do přístavu v Necoclí

  

7. den Necoclí - Capurganá
 Kolumbie

Brzy ráno příjezd do přístavu v Necoclí. Snídaně v některém z místních podniků v přístavu. Nalodění se do člunů a dvouhodinová plavba do pozemského ráje v přírodě Capurganá. Nevedou tudy žádné silnice, dostanete se sem pouze po vodě anebo letecky. Užijete si nenarušené přírody a bohaté fauny a flory. Relax na pláži anebo možnost aktivit zahrnutých v ceně jako šnorchlování (pokud bude klidné moře), výlet do Sapzurra na pohraničí s Panamou a další.
Ubytování: Hotel Bahía Pinorroa Lodge (oběd, večeře)

  

8. den Capurganá - relax v ráji
 Kolumbie

Dnešní den strávíte v Capurganá. Tohoto dne můžete také využít aktivit, jakými jsou např. cesta na pláž Soledad anebo avokádového zálivu s typickým obědem v ceně.

  

9. den Capurganá - Necoclí - Cartagena
 Kolumbie

Ráno v 07:00 nalodění se do člunu a odjezd z Capurganá zpět do přístavu v Necoclí. Doprava do Cartageny a večerní příjezd.
Ubytování: Casa del Curato 3*

  

10. den Cartagena -Playa Blanca
 Kolumbie

Snídaně formou bufetu, prohlídka města Cartagena (UNESCO) – dosud neztratilo nic z lesku z dob, kdy patřilo mezi španělské kolonie, kostely, kláštery a domy s typickými převislými balkony, čtvrtě Bocagrande, Castillogrande a Manga, pevnost Castillo de San Felipe, jedinečný výhled na město. Spleť uliček narušují pouze kostely a malá náměstíčka - dokonale upravené parčíky lemované honosnými vilami. Důvod tohoto skvostu a luxusu, tak trochu vytržený z kolumbijské reality a který na nás dýchá z každého domu a průčelí.Cartagena de Indias byla založena roku 1533 a rychle se stala hlavním španělským přístavem na karibském pobřeží.Tento fakt nemohl nechat chladným piráty z Anglie, Nizozemí a Francie. Město bylo několikrát obléháno, jen během šestnáctého století došlo k pěti závažným vpádům. Nejznámější pokus o dobytí vedl Francis Drake roku 1586. Na základě těchto událostí pozvali Španělé významné vojenské inženýry a architekty, aby z Cartageny učinili nedobytnou pevnost.Na důmyslné hradby a řetěz pevnůstek, kterým vévodí pevnost Castillo de San Felipe de Barajas, největší pevnost, kterou kdy Španělé postavili ve svých koloniích, doplatil mimo jiné anglický admirál Edward Vernon. Se svým úctyhodným vojskem čítajícím 25 tisíc mužů na 186ti lodích zaútočil na město pohádkového bohatství v roce 1741. Narazil, a to doslova, na pouhých šest lodí a 3600 mužů španělského oficíra Blas de Leza. Díky důmyslné ochraně však ani po několika týdnech intenzivních bojů město nedobyl.
Po prohlídce města přesun na jednu z nejkrásnějších místních pláží Playa Blanca, kde strávíte chvíli relaxu v bílém písku. Je zde spousta místních typických restaurací nabízejících čerstvé ryby, tropické koktejly a spoustu dalších exotických jídel. Večer přesun do Cartageny,
doporučuje se noční projížďka v kočáře s koňským spřežením.

  
   

   

11. den Cartagena - vulkán Totumo - Taganga
 Kolumbie

Po snídani přejezd k vulkánu Totumo. Jedná se o malý asi 15-ti metrový vulkán, který má v kráteru léčivé bahno. Po krátké bahenní koupeli pokračování na pláž Taganga. Odpoledne osobní volno k procházkám po městečku.
Ubytování v hotelu Bahía Taganga 3*.

  

12. den NP Tayrona
 Kolumbie

Tento den nás čeká překrásný zážitek v NP Tayrona. Autobus nás dopraví pouze ke vstupní bráně parku. Potom už nás čeká pěší túra k nejfotografovanějšímu místu parku, Cabo San Juan de Guía, kde strávíme zbytek dne. Fakultativně si lze připlatit koně a na místo tak dorazit dříve. Je to opravdický zážitek! Cestu zpět ke vstupní bráně lze opět absolvovat buď pěšky, anebo na koni. Odpoledne/večer osobní volno na pláži Taganga.

  
   

   

13. den Playa Cristales
 Kolumbie

Dnes se opět vrátíme do NP Tayrona, tentokráte poplujeme ve člunu přímo z pláže Taganga až na pláž Playa Cristales. Toto místo Vás nadchne svou panenskou přírodou a křišťálovou vodou vyzývající ke šnorchlování. Pod vodou natrefíte na spoustu druhů akvarijních rybiček a korálů. Odplední návrat na pláž Taganga a osobní volno. alternativa busem do Neguanjé a odtamtud kratší přesun ve člunu v zátoce k pláži Playa Cristales.

  
   

   

14. den odlet
 Kolumbie

Po snídani transfer na letiště a odlet přes Bogotu domů. Hasta pronto en Colombia! Ten kdo si bude chtít zaletět na ostrov Aruba, přelet a na konci pobytu odlet z Aruby přes Amsterdam do Prahy.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 15.10.2017-29.10.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena za osobu okruh Kolumbií ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (75 900,- Kč)   osob  
příplatek do jednolůžkového pokoje (19 000,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
prodloužení o 5 nocí v hotelu Amsterdam Manor 4* bez stravy (Aruba) vč. přeletu (26 000,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

12.08.2017-05.09.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
25.03.2018-03.04.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč
Thajsko: Bangkok + řeka Kwai + ostrov Koh Hai + Krabi
Thajsko: Bangkok + řeka Kwai + ostrov Koh Hai + Krabi
Thajsko
Koh Hai Fantasy Resort & Spa
01.11.2017-12.11.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 55900,- Kč
TO NEJLEPŠÍ Z BALI + POBYT U MOŘE
TO NEJLEPŠÍ Z BALI + POBYT U MOŘE
Indonésie
COOEE Bali Reef Resort
21.09.2017-30.09.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 46390,- Kč